Souhlasíte s používáním Cookies?


vodni-banner-blastman.jpg

Bombardier Czech Republic

Blastman dodával do společnosti Bombardier Transportation robotické tryskací systémy po celém světě. Mezi realizaci se řadí také robot instalovaný v České Lípě v roce 2010. Akutálně bohužel kabina není již nadále funční z důvodu výstavby plně nové lakovací haly a to v roce 2020. Aktuální kabiny jsou vybaveny pracovními plošinami Blastman ML16 a jsou připraveny pro budoucí instalaci tryskacího robota. Od roku 2022 se již nejedná o společnost Bombardier Transportation ale i tato provozovna byla prodána společnosti Alstom. 

Blastman je jedním z dodavatelů, kteří pomáhají společnosti Alstom dosáhnout provozní dokonalosti a zlepšit kvalitu, účinnost a bezpečnost procesu tryskání.


POPIS

V tomto závodě byli instalovaný 8-osý mostový robot Blastman B20 a potřebná technologie jakou je recyklace abraziva včetně dvojitého systému pro rozdělování ocelového a korudového materiálu. Robot byl instalová do stávajícího boxu s drobnými úpravami a prodloužením o 2,5m tak, aby byl robot schopný otryskat výrobky i z čelní a zadní strany. 
Ramena robota jsou navržena tak, aby byl zákazník tryskáním schopen dosáhnout maximální plochu a to jak z vnější tak vnitřní části výrobku. 

FUNKČNOST

Robot byl vybaven 2 tryskami o průměru 16mm. Jedna tryska byla používaná pro tryskání ocelovou drtí a druhá pro tryskání korundem. Robot díky svým možnostem dokázal výrobek tryskat jak z vnější tak vnitřní části. Pro tryskání byl použit tlak 5,5 baru. 

PROVONÍ PARAMETRY

Počet os robota 8
Průměr trysky 2x 16 mm
Počet trysek 2 ks 
Tlak vzduchu 5,5 bar
Rychlost tryskání 100 - 150 m2/hod
Abrazivo Ocelová drť a bílý korund

 

Poptat robota Blastman