Souhlasíte s používáním Cookies?


vodni-banner-blastman.jpg

Bombardier Francie

bombardier-crespin-france.jpg

Blastman dodával do společnosti Bombardier Transportation robotické tryskací systémy po celém světě. Mezi realizaci se řadí také robot instalovaný v Crespinu. Unikátností tohoto projektu byla instalace robota do rámu, který simuloval pískovací box v době běžného provozu. V tomoto rámu se vytvořili potřebné programy pro robota tak, aby se nenarušoval běh výroby. V době celozávdní dovolené byl následně robot přemístěn do stávajícího tryskacího boxu a mohli díky již přepřipraveným programám začít naplno tryskat.

Aktuálně se již nejedná o společnost Bombardier Transportation ale jako ostatní závody byl i tento převeden pod společnost Alstom.


POPIS

V tomto závodě byli instalovaný dva 8-osé mostový roboti Blastman B20C a zároveň vybaveny ovládací kabinou.
Ramena robota jsou navržena tak, aby byl zákazník tryskáním schopen dosáhnout maximální plochu a to jak z vnější tak vnitřní části výrobku. 

FUNKČNOST

Roboti čistí obrobku minerální drtí pomocí 16mm Venturiho tryskou při tlaku 6,5 baru. Obrobky jsou osobní a nákladní vozy s hliníkovou a ocelovou konstrukcí. Čištění vozů sériové výroby je plně automatizované. Jednotlivé vozy lze čistit provozováním robotů jako manipulátorů což znamená pomocí ovládací kabiny.

PROVONÍ PARAMETRY

Počet os robota 8
Průměr trysky 2x 19 mm
Počet trysek 2 ks 
Tlak vzduchu 7 bar
Rychlost tryskání 70 - 100 m2/hod
Abrazivo Ocelová drť a bílý korund

 

Poptat robota Blastman